در حال بارگیری...
آلبوم دیجیتال
۲۸ خرداد

آلبوم دیجیتال چیست؟

خاطرات یکی از مهم ترین بخش های زندگی هر انسان است که می تواند بخش های تلخ و شیرین فراوانی را شامل شود.در خاطرات تلخ به دلیل ماهیت آن، هیچکس تمایل به ثبت آن ها ندارد ولی در مقابل ان در خاطرات شیرین کلیه تلاش ها علاوه بر بهتر برگزار شدن مراسم، به سمت بهتر ثبت شدن آن نیز می رود.

ثبت مراسم هایی مثل تولد به خصوص تولد کودکان ، مراسم های ازدواج که از ابتدا شامل نامزدی و عقد و عروسی می شود، به صورت موازی نیز با تدارک دیدن مکان و نوع پذیرایی ، به یادگار ماندن این زمان هم فکر می شود.

البته در اکثر موارد با توجه به بودجه موجود شاید با یک دوربین موبایل و یا دوربین های عکاسی این دغدغه حل شود ولی در مراسم عروسی این موضوع برای اکثریت عروس و داماد ها به دلیل میزان هزینه ی بالای این مراسم نسبت به دیگر برنامه ها متفاوت است.

از مواردی که جهت ثبت مراسم می توان به آن اشاره کرد عکاسی و تشکیل آلبومی مناسب از آنها است. تقریبا از زمان اختراع دوربین به صورت ابتدایی این موضوع رایج بوده تا به امروز که شکل کاملا حرفه ای تری به خود گرفته است که ما ان را با نام آلبوم دیجیتال می شناسیم.

 

آلبوم دیجیتال چیست؟

به آلبومی که تصاویر آن توسط دوربین های دیجیتال گرفته شود و سپس با نرم های تدوین مانند فتوشاپ و ….. پردازش و افکت گذاری شوند و در نهایت با دستگاه های چاپ دیجیتال خروجی گرفته شوند آلبوم دیجیتال گفته  می شود.

استفاده از آلبوم های دیجیتال در چند سال اخیر رشد چشمگیری داشته است ولی پیش از این زوجین از عکس های ساده ای بدون نورپردازی و یا ژست خاصی استفاده می کردند و در نهایت به آلبوم های معمولی اکتفا می کردند.

 

ابعاد آلبوم دیجیتال

آلبوم های دیجیتال معمولا از سایز ۶۰ * ۳۰ شروع و نسبت به ابعادی خاص، بزرگتر نیز طراحی و چاپ می شوند.

سایز آلبوم های دیجیتال اکثرا ۳۰ * ۶۰ / ۴۰ * ۵۰ / ۵۰ * ۹۰ / ۴۰ * ۸۰ است که با توجه به سلیقه افراد قابل سفارش هستند. البته از سایز های کوچک تر نیز می توان استفاده کرد ولی در اندازه های مطرح شده آلبوم های با جلوه تری می توان طراحی کرد.

 

جنس آلبوم دیجیتال

آلبوم دیجیتال شامل چند برگه چاپ شده و در نهایت توسط شیرازه چسبانده و جلد سازی در مرحله آخر انجام می گیرد.

البته مهمترین بخش آلبوم جلد آن است که در دید اول به نمایش در می آید.

 

آلبوم دیجیتال
آلبوم های دیجیتالی

جلد آلبوم دیجیتال و یا آلبوم ژورنال به دو شکل کلی وجود دارند:

 

آلبوم های دیجیتالی با جلدهای سخت :

این نوع جلد ها که بیشترین توجه را به خود جلب کرده اند، به دلیل وجود مقوای با دوام و ضخیم داخل آن، بیشترین سفارش ها را شامل می شوند.

 

آلبوم های دیجیتالی با جلدهای نرم :

این نوع جلد ها از جنس صفحات داخلی آلبوم هستند و معمولا با یک لایه لمینت برای محافظت بیشتر، پوشنده می شوند. از این نوع جلد اکثرا در آلبوم های فوتو بوک(مجله ای) و آلبوم های ژورنالی استفاده می شود.

 

البته نا گفته نماند که مهمترین نکته در انتخاب جلد توجه به ظاهر بیرونی آن است، که جلدهای آلبوم دیجیتال بسته به نوعشان شامل رنگ و طرح های متفاوتی می شوند.البته توجه به جنس جلد نیز مهم است.

جنس های جلد آلبوم دیجیتال از تنوع بالایی برخوردار است که شامل کیفی ، چرمی و….. می شود همانطور که برگه های داخلی آن  جنس هایی مانند متالیک ، سیلیک و …. را شامل می شود.

 

امیدواریم با مطالعه این مقاله توانسته باشیم تا حدودی شما را با انواع آلبوم های دیجیتال آشنا نماییم.

شما عزیزان می توانید جهت دریافت مشاوره از تیم تخصصی آتلیه ستاره ونوس، از راه های موجود با ما در تماس باشید.