در حال بارگیری...
عکس عروسی
۲۷ خرداد

۹ نکته در مورد ژست های عروس و داماد(قسمت دوم)

در مقاله  ” ۱۰ نکته در مورد ژست های عروس و داماد(قسمت اول) ” در مورد یکی از عوامل استرس زا در روز مراسم که انواع ژست های عروس و داماد بود صحبت شد و در ادامه نکاتی را یادآور شدیم تا پیش زمینه ذهنی در شما به وجود آوریم.

در ادامه قصد داریم نکات کاربردی دیگری را نیز یادآور شویم.البته تیم حر فه ای آتلیه ستاره ونوس با توجه به این موارد و البته نکات اصولی در حرفه عکاسی، می توانند مشاوره هایی تکمیلی به شما زوجین گرامی ارائه نمایند تا در ثبت بهترین روز زندگیتان تا انتها کنار شما باشند.

 

۱ – چندین فاصله / یک صحنه / یک قاب

عروس و داماد می توانند از فاصله ای نسبتا دور از یکدیگر قرار گیرند و با در دست داشتن مثلا چیزی شبیه بادکنک به یکدیگر نزدیک شده و در فاصله ای چند قدمی، ان ها را رها کرده و در آغوش یکدیگر جای گیرند.البته باید از تمام این صحنه ها توسط عکاس، تصویربرداری شود و مناسب ترین آنها در کنار هم قرار گیرند تا یک قاب زیبا را ثبت کنند.

 

۲ – چندین فاصله / چندین صحنه / یک قاب

این ایده تقریبا شبیه ایده قبل است ولی با این تفاوت که از چندین صحنه کاملا متفاوت و البته با فاصله ها و زوایای مختلف عکاسی می شود و مناسب ترین آنها در یک قاب کنار یکدیگر قرار می گیرند.

 

۳ – عکاسی در آغوش والدین

شما می توانید در کنار تصاویر آتلیه ای خود از حضور والدین نیز بهره ببرید تا یک قاب خانوادگی در کنار عزیزانتان داشته باشید. در این ایده شما می توانید به صورت دسته جمعی در یک قاب قرار گیرید و یا عروس در کنار والدین خود و در تصویری دیگر داماد در بین پدر و مادر خود حضور داشته باشد و در نهایت این دو تصویر در یک قاب در کنار یکدیگر قرار گیرند. البته بوسیده شدن و یا در آغوش گرفتن آنها توسط شما می تواند حس خوبی را به راحتی نمایان کند.

 

۴ – تصویر سه زوج در یک قاب

در حال حاضر ما یک زوج داریم و نیاز به دو زوج دیگر برای اجرایی کردن این ایده نیاز است. در قسمت قبل ما سه زوج داشتیم که شامل عروس و داماد در کنار والدینشان بود ولی در این ایده دیگر قرار نیست مزاحم آنها شویم و فقط نیاز به تصویرشان، آن هم در زمان عروسی خودشان است که در قاب بندی نهایی کار ما از سه زوج جوان تصویر داریم که در واقع به تصویر کشیدن دو نسل در یک تصویر.

 

۵ – عروس و داماد نه!!! فقط آینه

در این ایده به صورت مستقیم از عروس و داماد تصویری ثبت نمی شود بلکه فقط تصویری قدی، آن هم در آینه  و به صورت جدا جدا از آنها خواهیم داشت. البته برای بهتر کردن کار و نیز از بین بردن حالت سرد تصویر شما می توانید از ساق دوش های عروس و داماد کمک بگیرید تا نگهدارنده آینه ها باشند تا با این روش انها نیز در قاب تصویری شما جای بگیرند.

 

۶ –  ثبت تصویر عروس در حلقه توسط داماد

آقای داماد حلقه عروس را در دست و عروس در فاصله ای نسبتا نزدیک قرار می گیرد. در این قسمت دوربین با فوکوس مناسب بر روی حلقه تصویر عروس منعکس شده در آن را ثبت می کند. در نهایت در تصویر نهایی دستان داماد را که حلقه را در دست و نیم تنه عروس منعکس شده بر روی آن را داریم.

 

۷ – ایده مه آلودهای رنگی

در این بخش با قرار گرفتن در مه و دودهای رنگی، شما می توانید صحنه های کاملا متفاوتی را ثبت نمایید. این تصاویر می تواند با حضور عروس و داماد و یا با ساقدوش ها ثبت شود.

برخلاف موارد مطرح شده در بخش های قبل، این قسمت می تواند از تصاویر خصوصی بودن هم خارج شود. بدین صورت که شما می توانید از حضور اقوام خود نیز در این قاب استفاده نمایید.

 

۸ – لوکیشنی به نام طبیعت

در چند سال اخیر، استفاده از این نما بسیار رایج شده است به صورتی که علاوه بر عکاسی در لوکیشن های اختصاصی و به صورت سر پوشیده، از لوکیشنی طبیعی به نام طبیعت نیز بسیار استفاده می شود که تصاویر بسیار زیبایی را خلق می کند.

در این قسمت پیشنهاد می کنیم از لوکیشن کاملا حرفه ای آتلیه تخصصی ستاره ونوس هم دیدن فرمایید.

 

۹ – ثبت تصویر از ارتفاع

در این ایده شما می توانید با استفاده از وسیله ای به نام کرین تصاویر را از فاصله بالا ثبت نمایید، تا قابی کاملا متفاوت نسبت به دیگر قاب ها داشته باشید.

حتی این ایده می تواند به این سادگی ها هم نباشد و شما از حضور اقوام در آن نیز بهره بگیرید. تصور کنید تصویری با فاصله ای مناسب نسبت به زمین و با حضور عروس و داماد در کنار عزیزانشان. حتی با کمی خلاقیت می توانید نحوه ایستادن ها را خاص تر کنید و مثلا با استفاده از اشکالی مانند قلب که شما در نوک تیزی آن قرار دارید و یا دایره که عروس و داماد مرکزیت هستند، قابی تک ایجاد کنید.

 

امیدواریم توانسته باشیم در این مقاله، ایده های خوبی را به شما عزیزان یادآور شده باشیم. توجه داشته باشید که این ایده ها اصلا محدود نیستند و با کمی خلاقیت، به راحتی می توانید تصاویری غیر تکراری نسبت به دیگران برای خود داشته باشید.

همچنین کارشناسان ما در آتلیه تخصصی عروس و داماد ستاره ونوس،  آماده ارائه مشاوره جهت ثبت بهترین لحظات زندگی شما زوجین عزیز هستند.