در حال بارگیری...
۲۱ خرداد

۱۰ نکته در مورد ژست های عروس و داماد(قسمت اول)

یکی از مهم ترین عوامل استرس زا در شب عروسی برای عروس و داماد، انواع ژست های عروس و داماد و نیز کیفیت در ثبت آن است که باید به بهترین نحو ممکن صورت گیرد

که از عوامل اصلی آن می توان به نحوه ایستادن و لبخند زدن و ژست گرفتن رو به روی دوربین ها اشاره کرد.

این دوربین می تواند مخصوص آتلیه انتخابی توسط آن ها باشد و یا وسایلی مانند موبایل و تبلت و دوربین های عکاسی شخصی

که توسط مهمانان جهت گرفتن عکس یادگاری تهیه می شود که با توجه به فصل برگزاری مراسم می تواند متفاوت باشد.

البته نا گفته نماند که عروس خانم ها در این زمینه حساسیت بیشتری دارند و می خواهند در این شب خاص به عنوان پرنسس بدرخشند.

در این مقاله سعی داریم نکاتی در مورد ژست های عروس و داماد یادآور شویم تا پیش زمینه ذهنی در شما به وجود بیاید و تا حدودی از نگرانی های شما بکاهیم.

 

۱- خودتان باشید

یکی از مهم ترین عواملی که به کیفیت کار کمک می کند این است که خودتان باشید و به هیچ وجه از ژست های سرد و بی روح استفاده نکنید.

شما تا قبل از این در عکس های خانوادگی خوش درخشیدید، چون اصلا قصد نداشتید بازی کنید و فقط خود خودتان بودید.

 

۲- بهترین مکان قرار گرفتن دست ها

بیشتر لباس هایی که توسط عروس خانم ها انتخاب می شود، بدون آستین هستند و این موضوع باعث می شود به صورت ناخودآگاه یا دست ها را به بدن بچسبانند و یا

از پشت به هم قلاب کنند و این حالت باعث می شود تا بازوهای شما از حد معمول بزرگتر و همچنین شانه های شما پهن تر دیده شود. بهترین حالت ایجاد کمی فاصله بین بازوها و آرنج از بدن است.

 

۳- نحوه ایستادن

در ابتدا عرض کنم که اصلا قوز نکنید و کاملا محکم و راست بایستید (نه عصا قورت داده) . کمی شانه ها را به عقب بکشید و دقت کنید که کمی عضلات شکم خود را جمع کرده و منقبض کنید.

 

۴- حالت چهره

از ابتدای کار قرار بود خودتان باشید. پس عضلات صورت را رها و ریلکس قرار دهید. اگر در اواسط کار عکاسی و فیلمبرداری به دلیل

لبخندهای متعدد، احساس خستگی در عضلات صورت کردید، حتما به آنها استراحت دهید و چند ثانیه چشمانتون رو ببندی.

نگران کم اومدن زمان عکاسی نباشید چون در این حالت و با چشمان بسته هم عکس های بی نظیری میشه تهیه کرد و این نکته رو عکاسان حرفه ای می دانند.

 

۵- تور عروس

از این موضوع غافل نباشید که استفاده از تور سر میتونه عکس های کلوز آپ بسیار زیبایی از عروس به وجود آورد.

 

۶- بوسه

می توان یکی از حالات بسیار رمانتیک از عروس و داماد را در این قسمت داشت.حتما در این ژست دقت نمایید که صورت و چشمان

عروس و داماد به خوبی در تصویر دیده شود تا از حالت مصنوعی خارج شود.

 

۷- استفاده از فضای باز

اگر مقدور است از یک فضای باز نیز عکاسی صورت گیرد. در این قسمت توجه داشته باشید که فاصله کمی بیشتر از حد معمول و زمینه ی کار کاملا خلوت باشد.

 

۸- عکاسی پرتره از عروس

برای تهیه این ژست، از عروس بخواهید روی چهارپایه ای کوتاه بنشیند و بعد از مرتب کردن پایین دامن در اطراف او، از بالا از صورت او عکاسی کنید.

 

۹- سینه سپر کردن داماد

برای این ژست اصلا لازم نیست شما واقعا سینه سپر کنید. درواقع شما با این کار مصنوعی به صورت ناخودآگاه شکم خود را جلو میاورید و چاق تر به چشم میایید.

بهترین کار این است که شما صاف بایستید و کمی شانه های خودتونو به عقب ببرید و راحت بایستید. در این حالت شکم شما بیش از حد جلو نمیاید و اصلا بزرگ به نظر نمیاد.

 

۱۰- توجه به جیب های شلوار داماد

مطمئنا شما برای تهیه لباس خود زمان و هزینه ای متحمل شدید. پس اجازه ندهید عواملی ناچیز مانند کلید، موبایل و ….. موجود در جیب شما خطوط صاف لباس را به هم بزند و حالتی مچاله به آن بدهد.

بهتر است در صورت عدم نیاز به آن ها، اصلا در جیب خود قرار ندهید و یا قبل از شروع عکاسی آنها را در جایی مطمئن قرار دهید.

 

امیدواریم با ارائه این مقاله، توانسته باشیم ایده هایی را به شما عزیزان یادآور شویم. همچنین در ادامه می توانید مقاله “ ۹ نکته در مورد ژست های عروس و داماد(قسمت دوم) ” را نیز مطالعه نمایید.